نرد یک ورزش است

جدیدترین آدرس سایت : www.skyskin.ir
آدرس بعدی سایت : www.skyskin.ir
به مجله تخته نرد شش و بش خوش امدید

Takwarez News

darkhasti

بــه نــام خــــدا : رسانه اخلاقی و فرهنگی تک وارز در زمينه های موسيقي فیلم های اخلاقی و سریال فعاليت مي کند و هدف، توسعه فضای اینترنت در راستاء سالم و پاک بودن است و هیچ ارتباطی با سایتهای غیراخلاقی و مغایر با نظام جمهوری اسلامی ندارد و امیـــد است که به کمک شمــا کاربران عزیز این راه را ادامه دهیم ...

* بــرای مشـاهـده ی تعرفه هــای جدید تبلیغـات اینجــــا کلیک کنیـد
* تبليغـات و پخــش موزيک ( رایگـان ) : takwarez.design@gmail.com
* با دانلود آدرس یاب سایت همیشه ادرس جدید سایت را داشته باشید
* آدرس جدید و بدون محدودیت سایت تک وارز : www.takwarez.in

Sections Requests

darkhasti

با توجـه به درخواست های مکرر شما راجع به گذاشتن فیلم ها و موزیک های درخواستـــی کاربــران ، تصمیم گرفته شد که از این به بعد بخش کاملـی را به درخواست های شما اختصاص دهیم . حالا شما می توانید درخواست هـــای موزیک و فیلم خود را با ذکر نام به ما بسپاریـــد تا در کوتاه ترین زمــان ممکن در سایت قرار گیرند و تمام کاربران دانلود و از دیدن و شنیدنشان لذت ببرند ...
* لازم به ذکر است که وبسایت تک وارز اولین و بهترین ارائه دهنده این خدمت جدید به شما کــاربران عزیز می باشد که با گروه حرفه ای شروع به کار کــرده است و با این کار سعی دارد، از جستجــو بیهوده شما در سایت های گوناگون بکاهد .

 • 1 . شما می توانید حداکثر دو درخواست داشته باشید .
 • 2 . فیلم های درخواستی ، اخلاقی و خانوادگی باشند .
 • 3 . درخواست های سریال در صورت امکان گذاشته خواهند شد .
 • * در این بخش می توانید در مورد گذاشتن تبلیغات و همچنین مشکلات و پیشنهادات خود را در مورد سایت مطرح کنید .
 • * در ضمن تمام درخواست های شما هر هفته ، پنچ شنبه ها در سایت قرار خواهند گرفت .

قــوانیـــن این بخـــش

ایجـــــاد در خواست فیلــــم و مــوزیک
 • دانلود فیلم دزدان خیابان جردن

  تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۲

 • دانلود فیلم بغض

  تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۲

 • دانلود فیلم من و زیبا

  تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۲نرد یک ورزش است

http://ts3.mm.bing.net/th?id=H.4687141767546558&pid=15.1

حتما شما نیز برای یک بار با این پرسش مواجه شده اید؛ چه ورزشی انجام می دهید؟ فوتبال، بسکتبال، شنا، تنیس و... پاسخ های متدوالی برای این پرسش هستند اما اگر پاسخ شما «تخته نرد» باشد به طور یقین با لبخند طرف مقابل همراه خواهد بود. حالا شما ادعا کنید تخته نرد نبرد بزرگان است و... باز کسی این بازی را جدی نخواهد گرفت چرا که در ذهن ها بازی ها به عنوان فعالیتی برای کودکان ثبت شده و اصولا آن ها را ورزش نمی خوانند.
در تعریف سنتی، ورزش به یک سری فعالیت های فیزیکی گفته می شود که طی آن بازیکن باید حتما فعالیت بدنی انجام دهد و عرق بریزد تا بتواند حریف خود را از پیش رو بردارد اما امروزه بسیاری از ورزش ها مانند گلف و شطرنج ورزش هایی هستند که مسابقه میان دو ورزشکار یک مسابقه ی صرفا بدنی نیست بلکه یک مسابقه فکری است. این مسابقه ی فکری را نیز حتی می شود در ورزش هایی مانند فوتبال که یک ورزش همراه با فعالیت بدنی است به وضوح مشاهده کرد. جایی که پیروز مسابقه، در جنگ تفکرات تاکتیکی مربیان مشخص می شود.
همچنین ورزش بیشتر از اینکه یک جنگ و جدال بین دو نفر و یا دو تیم باشد، به مسابقه ای تبدیل شده است که طی آن طرفین باید با کمک گرفتن از استعداد های فکری، خود را زودتر به اهداف مورد نظر برسانند مانند مسابقات موتور سواری، اتومبیل رانی، دومیدانی، بیلیارد و گلف و حتی ورزش هایی مانند فوتبال، والیبال، بسکتبال و...
در واقع بسیاری از رشته هایی که در بالا ذکر کردیم و شاید در گذشته جز ورزش ها محسوب نمی شدند و امروزه به دلیل آنکه تعریف ورزش تغییر کرده است و رقابت و جدال بدنی جای خود را به رقابت ذهن ها و تفکرات داده است جز ورزش ها محسوب می شوند.
اما با توجه به اینکه کلمه sport یا ورزش از واژه ی لاتین depotare به معنی مات و متحیر کردن مشتق شده می توان اینگونه بیان کرد که در اصل معنی ورزش یک سری فعالیت ها که به منظور سرگرم کردن انجام می گیرد اطلاق می شود.
تخته نرد نیز به عنوان اولین بازی ساخت بشر روی کره خاکی و همچنین محبوب ترین بازی بین تمام ملت ها، یک بازی کاملا مسابقه ای است که طی آن دو بازیکن با کمک گرفتن از مهارت های فکری خود تلاش می کنند
مهره هایشان را زودتر به انتها برسانند و از صفحه بازی خارج کنند. با توجه به مفاهیم و تفاسیر بالا در واقع تخته نرد را می توان از دو جنبه یک ورزش لحاظ کرد.
یک مسابقه است که بازیکن برای رسیدن به پیروزی باید از استعداد های فکری خود کمک بگیرد.
مجموعه فعالیت هایی است که به منظور سرگرم کردن انجام می شود.
وجه مشترکی دیگری که بین همه رشته های ورزشی وجود دارد این است که ورزشکار برای رسیدن به موفقیت باید استرس بسیاری را تحمل کند و انرژی زیادی را از دست بدهد. در تخته نرد نیز بازیکن برای رسیدن به پیروزی چنان استرسی را تحمل می کند و انرژی ای را تخلیه می کند که گویی نراد یک بازی فینال جام جهانی فوتبال را همراه با وقت اضافه انجام داده است و جالبتر آن که در خیلی از موارد حتی شادی های پس از کسب پیروزی نیز مانند شادی ها پس از به ثمر رسیدن یک گل ورزشی است.
 
امیدواریم مانند راهی که شطرنج رفت و امروزه به عنوان یک ورزش فکری حتی تحت پوشش تلویزیونی و خبری شبکه 3 که یک شبکه ورزشی است قرار می گیرد، تخته نرد نیز به عنوان یک ورزش فکری در کشورمان شناخته شود و انشاالله به زودی شاهد حضور این بازی در رقابت هایی باشیم که بازی های المپیک نام دارد و نه مسابقات المپیک!

برچسب ها : تخته نرد, ورزش,