مجله تخته نرد شش و بش - 181

جدیدترین آدرس سایت : www.skyskin.ir
آدرس بعدی سایت : www.skyskin.ir
به مجله تخته نرد شش و بش خوش امدید

Takwarez News

darkhasti

بــه نــام خــــدا : رسانه اخلاقی و فرهنگی تک وارز در زمينه های موسيقي فیلم های اخلاقی و سریال فعاليت مي کند و هدف، توسعه فضای اینترنت در راستاء سالم و پاک بودن است و هیچ ارتباطی با سایتهای غیراخلاقی و مغایر با نظام جمهوری اسلامی ندارد و امیـــد است که به کمک شمــا کاربران عزیز این راه را ادامه دهیم ...

* بــرای مشـاهـده ی تعرفه هــای جدید تبلیغـات اینجــــا کلیک کنیـد
* تبليغـات و پخــش موزيک ( رایگـان ) : takwarez.design@gmail.com
* با دانلود آدرس یاب سایت همیشه ادرس جدید سایت را داشته باشید
* آدرس جدید و بدون محدودیت سایت تک وارز : www.takwarez.in

Sections Requests

darkhasti

با توجـه به درخواست های مکرر شما راجع به گذاشتن فیلم ها و موزیک های درخواستـــی کاربــران ، تصمیم گرفته شد که از این به بعد بخش کاملـی را به درخواست های شما اختصاص دهیم . حالا شما می توانید درخواست هـــای موزیک و فیلم خود را با ذکر نام به ما بسپاریـــد تا در کوتاه ترین زمــان ممکن در سایت قرار گیرند و تمام کاربران دانلود و از دیدن و شنیدنشان لذت ببرند ...
* لازم به ذکر است که وبسایت تک وارز اولین و بهترین ارائه دهنده این خدمت جدید به شما کــاربران عزیز می باشد که با گروه حرفه ای شروع به کار کــرده است و با این کار سعی دارد، از جستجــو بیهوده شما در سایت های گوناگون بکاهد .

 • 1 . شما می توانید حداکثر دو درخواست داشته باشید .
 • 2 . فیلم های درخواستی ، اخلاقی و خانوادگی باشند .
 • 3 . درخواست های سریال در صورت امکان گذاشته خواهند شد .
 • * در این بخش می توانید در مورد گذاشتن تبلیغات و همچنین مشکلات و پیشنهادات خود را در مورد سایت مطرح کنید .
 • * در ضمن تمام درخواست های شما هر هفته ، پنچ شنبه ها در سایت قرار خواهند گرفت .

قــوانیـــن این بخـــش

ایجـــــاد در خواست فیلــــم و مــوزیک
 • دانلود فیلم دزدان خیابان جردن

  تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۲

 • دانلود فیلم بغض

  تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۲

 • دانلود فیلم من و زیبا

  تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۲Backgammon started 6000 years ago!

At the beginning "Man" created "Backgammon"

Burnt City, Zabol, Iran
6000 years ago, in an ancient civilization from Iran, somebody invented a board game, the very first competitive game of two. He was intelligent, bored or just Lazy, we don't know. what we know, is that the very game created by this ancient genius, evoluted to become one of the most popular Board games of the world.
One of the Burnt city board games with dices and a checker, 1700 BC

The very first board games that has been excavated, found in "Burnt city" near Zabol and "Halil River" near Jiroft, both located in contemporary east borders of Iran.
Halil river board game, about 3000 BC

It seems that this board games, were just race games, ruled by four-sided dices.

These Board games had been developed to More complicated games with different type of checkers, boards and dices round the world. You may find very famous samples such as "Ur rocal board game" or "Senet" or some less famous discovered board games as "Khark Stone Board" or "Brädspel".
Brädspel backgammon
Khark stone backgammon
  


1500 years ago, "Bozorgmehr" the great Vezir of Anoushiravan, Greated six-side dice and developed the previous game in to what we known as backgammon. From this point in history, we have two dices, 30 checkers, 2 sides, four homes and 24 places for game. this way backgammon completely differed from chess and other games.
Illustration from Shah-name about Origin of Backgammon

Since then, Back gammon traveled round the world and many cultures add some thing to the game. Romans, Greeks, Normans, English, American, French, Arab, African, Turks and many other cultures played backgammon. many of them created different games played by same set and different rules that made Back gammon one of the most Mindful, time t

In this webpage, I'll write about backgammon, it's history, games, rules, strategies and many other related subjects.


برچسب ها : Backgammon,

برگی جامانده از شش و بش

گامی دیگر به پیش

به لطف پروردگار به چهارمین شماره مجله شش و بش رسیدیم . با افزودن 50 صفحه , تعداد صفحات این شماره به 80 رسید . و هر صفحه یعنی ساعت ها کار و کار و کار . افزودن این تعداد صفحه نتنها شق القمر نیست بلکه شاید امر مهم و قابل ذکری نباشد . اما واقعیت به گونه دیگریست , به گواه آنها که با این جنس اینکار آشنا هستند.
برای تیم شش و بش , نوشتن و ترجمه کردن صفحه بندی بیشتر با تعداد ثابت ( 3 نفر ) به معنای کار بیشتر ولی مزد نگرفتن است و ...
به هر حال سخت است اما میدانیم یک راه بیشتر نداریم و آن راه پیش است . پس حرکت میکنیم و میدانیم بی شماریم و در ادامه بیشتر میشویم . فقط باید همدیگر را پیدا کنیم , برای ساخت رسانه ای بزرگتر و جبران کم لطفی هایی که در این سال ها , بر این ورزش اصیل ایرانی , روا داشته شده .
گه گاه دوستانی بودند که در صحبت ها سوال کردهند آیا هدف شما کسب درآمد است ؟ و پاسخ دادیم خیر . شاید در آینده و با بالا رفتن تعداد خوانندگان برای بالا بردن کیفیت ناچار به استخدام گرافیست ها و مترجمین حرفه ای برای شش و بش گردیم که به طبع سبب در نظر گرفتن مبلغی جهت حق اشتراک مجله گردد . ولی فعلا و تا رسیدن به ایده آل هایی که در ذهن داریم , شش و بش به صورت رایگان در اختیار عزیزان قرار خواهد گرفت و مزد ما تنها بالا رفتن تعداد خوانندگان خواهد بود .
اگر شما خواننده شش و بش هستید , این ماهنامه را به دوستان و آشنایان خود پیشنهاد کنید .
دوستانی بودند که توانایی کمک در ترجمه مطالب و اطلاع رسانی وجود شش و بش را داشتند و از آنها طلب کمک کردیم ولی پاسخی نگرفتیم , همان هایی که از عشق به تخته نرد دم میزدند ولی وقتی جایی دست کمک به سویشان دراز کردیم , بدون توجه از کنارمان گذر کردند . و در عین حال دوستانی بودند که حتی نامشان در هیچ گوشه از از شش و بش درج نشد ولی بدون هیچ منتی برایمان مطالب نوشتند , ترجمه کردند و ما را از اشتباهاتمان مطلع کردند .
از کمی ها و کاستی های به خوبی مطلعیم , ولی نه ما نویسندگان و مترجمین و گرافیست حرفه ای هستیم و نه امکانات و زمانی که داریم کفاف کاری بی نقص را به ما میدهد . اما تلاش میکنیم با این حداقل ها , بهترین ها را برایتان آماده کنیم . باشد که در این راه موفق باشیم.
در مورد مطالب نشریه هم لازم است متذکر شویم , مطالب آموزشی هم شامل مباحث مقدماتی برای نردبازان جدید می شود و هم در برگیرنده مطالب حرفه ای و سنگین محاسباتی . که برای تمایز بین آنها از ستاره هایی که در عنوان درج شده استفاده کردیم . به عزیزانی که به تازگی با نرد آشنا شده اند توصیه میکنیم از خواندن مطالب سه ستاره به بالا خودداری کنند , و خواندن آنها را به زمانی که اطلاعات حرفه ای نردشان به حد قابل قبولی رسید موکول نمایند.
میبایست به اطلاع برسانیم , شماره پنجم شش و بش با یک ماه تاخیر در تاریخ 25 خرداد منتشر خواهد شد. در پایان جا دارد از همکارانم در تیم شش و بش , خسرو آقایی , محمد اکبری , فرهاد ( کودک فهیم ) و بک گامون عزیز که بی هیچ چشم داشتی مرا یاری نمودند تشکر کنم.
پدرام فیاضی
برچسب ها : تخته نرد,

صفحات سایت

تعداد صفحات : 182