مجله تخته نرد شش و بش - 15

جدیدترین آدرس سایت : www.skyskin.ir
آدرس بعدی سایت : www.skyskin.ir
به مجله تخته نرد شش و بش خوش امدید

Takwarez News

darkhasti

بــه نــام خــــدا : رسانه اخلاقی و فرهنگی تک وارز در زمينه های موسيقي فیلم های اخلاقی و سریال فعاليت مي کند و هدف، توسعه فضای اینترنت در راستاء سالم و پاک بودن است و هیچ ارتباطی با سایتهای غیراخلاقی و مغایر با نظام جمهوری اسلامی ندارد و امیـــد است که به کمک شمــا کاربران عزیز این راه را ادامه دهیم ...

* بــرای مشـاهـده ی تعرفه هــای جدید تبلیغـات اینجــــا کلیک کنیـد
* تبليغـات و پخــش موزيک ( رایگـان ) : takwarez.design@gmail.com
* با دانلود آدرس یاب سایت همیشه ادرس جدید سایت را داشته باشید
* آدرس جدید و بدون محدودیت سایت تک وارز : www.takwarez.in

Sections Requests

darkhasti

با توجـه به درخواست های مکرر شما راجع به گذاشتن فیلم ها و موزیک های درخواستـــی کاربــران ، تصمیم گرفته شد که از این به بعد بخش کاملـی را به درخواست های شما اختصاص دهیم . حالا شما می توانید درخواست هـــای موزیک و فیلم خود را با ذکر نام به ما بسپاریـــد تا در کوتاه ترین زمــان ممکن در سایت قرار گیرند و تمام کاربران دانلود و از دیدن و شنیدنشان لذت ببرند ...
* لازم به ذکر است که وبسایت تک وارز اولین و بهترین ارائه دهنده این خدمت جدید به شما کــاربران عزیز می باشد که با گروه حرفه ای شروع به کار کــرده است و با این کار سعی دارد، از جستجــو بیهوده شما در سایت های گوناگون بکاهد .

 • 1 . شما می توانید حداکثر دو درخواست داشته باشید .
 • 2 . فیلم های درخواستی ، اخلاقی و خانوادگی باشند .
 • 3 . درخواست های سریال در صورت امکان گذاشته خواهند شد .
 • * در این بخش می توانید در مورد گذاشتن تبلیغات و همچنین مشکلات و پیشنهادات خود را در مورد سایت مطرح کنید .
 • * در ضمن تمام درخواست های شما هر هفته ، پنچ شنبه ها در سایت قرار خواهند گرفت .

قــوانیـــن این بخـــش

ایجـــــاد در خواست فیلــــم و مــوزیک
 • دانلود فیلم دزدان خیابان جردن

  تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۲

 • دانلود فیلم بغض

  تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۲

 • دانلود فیلم من و زیبا

  تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۲ثبت نام و اطلاعات تکمیلی مسابقات گرجستان8 الی 12 ادیبهشت 95

https://rozup.ir/view/1324070/gorjestan1.jpg

https://rozup.ir/view/1324071/gorjestan2.jpg

https://rozup.ir/view/1324072/gorjestan3.jpg

 

http://www.wbf.net/?events=worldwide-trophy-georgia-2016

تاس و مهره تخته نرد ساسانیان در کازرون کشف شد

http://chn.ir/Images/News/Smal_Pic/23-9-1393/IMAGE635541583587221882.jpg
خبرگزاری میراث‌فرهنگی ـ گروه میراث‌فرهنگی ـ در اولین فصل از کاوش‌های باستان‌شناسان در محوطه تل قلعه سیف‌آباد کازرون یک عدد تاس و یک مهره تخته نرد ساسانی به‌دست آمد. آنطور که باستان‌شناسان اعلام کرده‌اند، جنس این آثار از سنگ و عاج است و تاس و مهره‌های مربوط به محوطه‌های بندیان درگز و سیف‌آباد کازرون نشان می‌دهد، این بازی یکی از بازی‌های مهم و رایج دوره ساسانیان به‌شمار می‌رفته است.
 
به‌گزارش CHN، محوطه تل قلعه سیف‌آباد یکی از محوطه‌های مهم دوره ساسانی است که پیشتر به‌دلیل عملیات انتقال لوله گاز کازرون ـ شیراز تخریب و همچنین در نتیجه کاوش‌های قاچاق آسیب‌های بسیاری به آن وارد شد. نخستین فصل کاوش نجات‌بخشی محوطه تل قلعه سیف‌آباد کازرون درحالی در مهر و آبان سال جاری توسط پارسا قاسمی، رضا نوروزی و عزیزالله رضایی از باستان‌شناسان اداره میراث فرهنگی فارس صورت گرفت که هدف از این کاوش جلوگیری از تخریب بیشتر در این محوطه ارزشمند باستانی عنوان شده است.
 
«پارسا قاسمی» یکی از سرپرستان هیات کاوش محوطه تل قلعه سیف‌آباد در رابطه با اولین فصل کاوش و یافته‌های اخیری که از این محوطه به‌دست آمده به CHN می‌گوید: «در محوطه تل قلعه سیف‌ آباد آثار شاخص و مهمی به‌دست آمد که یکی از جالب‌ترین این آثار مربوط به یک عدد تاس و یک مهره تخته نرد از لایه فرهنگی دوره ساسانی می‌شود.»
 
به‌گفته این باستان‌شناس،جنس این دو شیء از عاج و سنگ تشکیل شده و پیش از این مهره و تاس تخته نرد از محوطه باستانی ساسانی بندیان دره گز کشف شده بود.»
 
قاسمی معتقد است،کشف مهره‌های تخته‌نرد در محوطه سیف‌آباد کازرون و بندیان درگز نشان می‌دهد که تخته‌ نرد یکی از بازی‌های رایج مهم فکری دوره ساسانی بوده است.
 
تل قلعه سیف آباد یکی از مراکز مهم تجاری و اقتصادی دوره ساسانی
آنطور که قاسمی می‌گوید: «در این فصل اشیایی سنگی، شیشه‌ای و سفالی چون دست آس، هاون، سنگ ساب، سنگ چاقو تیز کنی، ظروف شیشه‌ای مزین به تراش‌های همپوشان و معماری منظم اداری از مصالح سنگ، گچ، آجر و خشت  یافت شده است.»
 
او در ادامه تاکید کرد: «علاوه بر آثار پیشگفته، تعداد زیادی اثر مهر گلی به همراه یک مهرسنگی  از این محوطه ساسانی یافت شد. کشف این مهره‌‌ها نشان می‌دهد که  این مکان  یک مرکز اقتصادی و تجاری در جنوب ایران و یا به عبارتی یکی از مراکز اداری و اقتصادی شاپور خوره یا کوره شاپور در دوره ساسانی بوده است. همچنین کشف خمره های سفالی پر از دانه های خرما شواهدی دال بر اهمیت تجاری و اقتصادی این مکان است».

صفحات سایت

تعداد صفحات : 182