مجله تخته نرد شش و بش - 11

جدیدترین آدرس سایت : www.skyskin.ir
آدرس بعدی سایت : www.skyskin.ir
به مجله تخته نرد شش و بش خوش امدید

Takwarez News

darkhasti

بــه نــام خــــدا : رسانه اخلاقی و فرهنگی تک وارز در زمينه های موسيقي فیلم های اخلاقی و سریال فعاليت مي کند و هدف، توسعه فضای اینترنت در راستاء سالم و پاک بودن است و هیچ ارتباطی با سایتهای غیراخلاقی و مغایر با نظام جمهوری اسلامی ندارد و امیـــد است که به کمک شمــا کاربران عزیز این راه را ادامه دهیم ...

* بــرای مشـاهـده ی تعرفه هــای جدید تبلیغـات اینجــــا کلیک کنیـد
* تبليغـات و پخــش موزيک ( رایگـان ) : takwarez.design@gmail.com
* با دانلود آدرس یاب سایت همیشه ادرس جدید سایت را داشته باشید
* آدرس جدید و بدون محدودیت سایت تک وارز : www.takwarez.in

Sections Requests

darkhasti

با توجـه به درخواست های مکرر شما راجع به گذاشتن فیلم ها و موزیک های درخواستـــی کاربــران ، تصمیم گرفته شد که از این به بعد بخش کاملـی را به درخواست های شما اختصاص دهیم . حالا شما می توانید درخواست هـــای موزیک و فیلم خود را با ذکر نام به ما بسپاریـــد تا در کوتاه ترین زمــان ممکن در سایت قرار گیرند و تمام کاربران دانلود و از دیدن و شنیدنشان لذت ببرند ...
* لازم به ذکر است که وبسایت تک وارز اولین و بهترین ارائه دهنده این خدمت جدید به شما کــاربران عزیز می باشد که با گروه حرفه ای شروع به کار کــرده است و با این کار سعی دارد، از جستجــو بیهوده شما در سایت های گوناگون بکاهد .

 • 1 . شما می توانید حداکثر دو درخواست داشته باشید .
 • 2 . فیلم های درخواستی ، اخلاقی و خانوادگی باشند .
 • 3 . درخواست های سریال در صورت امکان گذاشته خواهند شد .
 • * در این بخش می توانید در مورد گذاشتن تبلیغات و همچنین مشکلات و پیشنهادات خود را در مورد سایت مطرح کنید .
 • * در ضمن تمام درخواست های شما هر هفته ، پنچ شنبه ها در سایت قرار خواهند گرفت .

قــوانیـــن این بخـــش

ایجـــــاد در خواست فیلــــم و مــوزیک
 • دانلود فیلم دزدان خیابان جردن

  تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۲

 • دانلود فیلم بغض

  تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۲

 • دانلود فیلم من و زیبا

  تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۲کشف تخته‌نرد 1800 ساله در ترکیه

 

http://media.isna.ir/content/1416657850158_n_74637_1.jpg/2

باستان‌شناسان دو وسیله بازی متعلق به دوران رم باستان را در ترکیه پیدا کردند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باستان‌شناسان در حفاری‌های جدید خود در شهر «کیبیرا»ی ترکیه دو وسیله بازی که به تخته‌نرد امروزی شباهت دارند را کشف کردند.

 

قدمت این تخته‌ها 1800 سال است و به خاطر اسم لاتینی که روی آن حک شده به احتمال زیاد متعلق به دوران امپراطوری رم هستند. کارشناسان معتقدند این بازی دونفره بوده و با کمک تاس بازی می‌شده است.

 

یکی از باستان‌شناسانی که از سال 2007 تاکنون روی حفاری‌های این منطقه کار می‌کند، معتقد است این تخته‌ها برای اهداف دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند.

 

گمان می‌رود «Tabula» که یک بازی بیزانسی است، نمونه امروزی این بازی است. هر دوی این بازی‌ها شباهت زیادی به تخته‌نرد دارند.

 

به گزارش حریت دیلی نیوز، تنها اطلاعاتی که از این تخته‌های بازی به دست آمده این است که با استفاده از سه تاس و 15 مهره برای هر نفر انجام می‌شده است.

آنالیز پوزیشن ها ( گشایش دوم با تاس 1 و 4 )

https://rozup.ir/view/1331014/bbb1.png

 

 

این پوزیشن مربوط به یک گشایش دوم است . در تاس اول سفید 5 و 2 آورده و حرکتی که مشاهده میکنید را انجام داده . حال سیاه 4 و 1 آورده است . بنظر شما چه حرکتی صحیح است  ؟

 

 

سفید تاس اول را ریخته   52 آورده و بازی   11/13  و  8/13 را انجام داده . حالا نوبت بازی با سیاه است و 41  دارد . سوال این است که انجام دادن چه بازی ای صحیح است . برای پاسخ به موقعیت های مختلف باید همیشه به سه نکته توجه کرد :

اولین نکته ای که در چنین موقعیتی باید به آن توجه کنیم  نتیجه بازی است ! و نکته دوم وضعیت دوبل ؟ آیا داو ( دوبل ) در اختیار بازی کنی است؟

سومین نکته  تاس های احتمالی حریف در نوبت بعدی ,  به عنوان مثال انجام  حرکت دادن مهره خانه 24 با تاس 2 و بازی کردن تاس 5 از خانه 13 در گشایش اول هیچ وقت پیشنهاد نمیشود  , چون با تاس جفت 5 حریف هر  دو مهره شما را زده و دو خانه هم میگیرد و در ادامه احتمال مارس شدن شما به شدت افزایش میابد . که در اینجا بازی کن سفید این اصل را رعایت کرده و بازی   11/13 و  8/13 را انجام داده . حالا نوبت بازی با سیاه است و 41  دارد . بازی کنان مبتدی اکثرا حرکت 13/8 را انجام میدهند .

عده ای بازی بازی   9/13   , 5/6   معروف به  اسلت (slot   (

و دسته یه دیگر  بازی 9/13  و  23/24  معروف به اسپلیت ( (spilt

حال پله پله مراحلی که میبایست به آنها توجه کنیم را بررسی میکنیم .

نکته اول امتیاز بازی : فرض میکنیم بازی 5 امتیازی و 00 مساویست .

نکته دوم وضعیت داو :  فرض میکنیم دوبلی رد و بدل نشده

نکته سوم : تاس های احتمالی حریف .  برای  این مورد بایستی  به چینش مهره های حریف توجه کنیم . نیمه تخته در طرف حریف منطقه حمله حریف هستش  یعنی از خانه شماره 14 الی 1 که حریف در اون میتونه دست به حمله بزنه . حریف در این منطقه 8 مهره دارد . یکی در خانه 14  و  4 تا در خانه 17 و 3 تا در خانه 19  . ( 3 تا چون اصولا کسی خانه 6 خود را باز نمیکند ) .

سفید موفق شده بازی رو شروع کنه و 52 آورده و بازی   11/13    و   8/13 را انجام داده .  ما ابتدا باید ببینیم با تاس 41 چه بازی های رو میتونیم انجام بدیم و  در این فکر هم باشیم که حرکتهای خوب و پر انرژی سفید در تاس های بعد چه حرکنهایی هستند . مثلا کجا رو میتونه بگیره وکجاها در تیررس مهره های او هستند

سیاه با 41  میتونه یک بازی   9/13   , 5/6 slot انجام بده   

یا میتونه   بازی    9/13  و  23/24 spilt   رو انجام بده  در  دهه 70 و 80 بازی  اول در بین بازیکنان خوب تخته نرد بسیار رایج بود . یک بازی جسورانه که در آن  برج یا همون سیخ کباب رو خرد که در نوبت بعد بتوانند یک خونه بگیرند

 پس بازی کردن در خانه ی حریف و شکاندن یک مهره باعث میشه حریف طعمه خودش رو پیدا کنه و دست به حمله بزنه با تاس های زیادی مثله 64  -55 و.... یک قانون تجربی  برای گشایش دوم در تخته نرد داریم   که حریف هرطوری که بازی کرد شما مقابله به مثل کنید . اگر مایه رسانی کرد شما هم مایه رسانی کنید . اگر در خانه شما بازی کرد شما هم در خانه او بازی کنید .

نه اینکه همیشه . اگه تونستید بزنید یا خونه بگیرید فبها. در نتیجه 00 یک بازی 5 امتیازی نرم افزار گنو در کلاس آنالیز  4 پلی حرکت  اسلت یعنی 9/13   , 5/6   رو به عنوان بهترین حرکت معرفی میکنه.


https://rozup.ir/view/1331015/bbb2.jpg

 

همچنین در یک بازی مانی گیم هم نرم افزار ایکس جی  همین حرکت اسلت رو به عنوان  بهترین حرکت معرفی میکند.  دلیل این است که وقتی حریف 5 و 2 را اینگونه بازی کرده پس قصد یک بازی هجومی را دارد و در تاس بعدی از هیچ فرصتی برای حمله یا بستن خانه 7 به راحتی گذشت نخواهد کرد . پس بهترین حرکت حرکت اسلت است  . وقتی این حرکت رو انجام می دهدید . حریف برای زدن مهره شما مجبور است مهره های  خود در خانه1 شما را حرکت بدهد و دیگر قادر به بازی هجومی در زمین خودش نخواهد بود . از طرفی اگر نتواند تک شما در خانه افشار را بزند , در تاس بعدی شما  به احتمال بالا (  تاس های 1 , تاس های 3 ,  تاس 44 ,  و 6 و 2 خانه افشار خود را جفت خواهید کرد.

 

تمامی این نتایج بالا در مورد نتیجه 00  و دوبل 2 در دست حریف  و یا دست شما  , هم توسط گنو تایید شد .
نکته جالب این است که این حرکت در تمامی حالت های امتیازی 41 به سوده ما , 4بر 1 به سود حریف  , 3بر 1 به سود حریف و دوبل دست حریف و و و توسط نرم افزار  گنو بهترین حرکت انتخاب شده !

خمون طور که گفتیم چندین عامل در انتخاب بازی اسپلیت یا اسلت تاثیر گذارن که در ادامه  به آنها با ذکر مثال هایی خواهیمپرداخت .

https://rozup.ir/view/1331016/bbb3.png

 

نتیجه 3 بر 1 به نفع سفید . نوبت بازی با سیاه و تاس 4 و 1

 

https://rozup.ir/view/1331017/bbb4.jpg

 

اما در مورد نتیجه 00 وضع فرق داره

 

https://rozup.ir/view/1331018/bbb5.jpg

 

اینجاست که حرکت بهتر با توجه به نتیجه بازی متفاوت خواهد بود .به پوزیشن زیر هم نگاهی بندازید سفید تاس 6 و 5 آورده  و نتیجه 00 نوبت بازی یا سیاه است .


https://rozup.ir/view/1331019/bbb6.png

 

در چنین موقعیتی دیگر در منطقه خطر مهره های زیادی نداره که بخواد برای ما خطر  بیش از حدی ایجاد کنه . در چنین موقعیتی هم در مچ گیم و هم دار مانی گیم حرکت اسپلیت یعنی  9/13  و  23/24    برای تاس 4 و 1  بهتر خواهد بود .


https://rozup.ir/view/1331020/bbb7.jpg

 

بشخصه من خودم در بازی های اخیرم حرکت 4 1 رو  وقتی حریف به صورت تهاجمی بازی کرده به صورت اسلت بازی کردم و نتایجی که گرفتم خیلی بهتر از زمانی بوده که حرکت اسپلیت رو انتخاب میکردم


چون مبحث اسلات مطرح شد خالی از لطف نیست که به قوانین اسلات دیوید راکول در ابتدای بازی  هم اشاره ای بشه :

1- زمانی که شما در مسابقه عقب هستید و با تاس های 21   41   51 یک گشاد در خانه ی افشار قرار میدهید.

2- با تاسهای 41 و 51 و یک حرکت اسلوت در گشایش شما در مسابقه پیش هستید اما با تاس 21  اینگونه نیست .

3-یک قانون بنیادی برای مسابقه وجود دارد  اسلوت برای زمانی که عقب هستید و اسپیلت برای زمانی که جلو هستید اما اسلات نباید آنچنان ریسک زیادی داشته باشد که باعث شود شما در مسابقه عقب بیافتید. برای مثال :

 

1- زمانی که حریف در تاس اول یکی از مهره هایش را به جلو آورده . در اینجا گشاد دادن در خانه ی افشار کار خطرناکی ست و احتمالات زیادی را در اول بازی به حریف میدهید .

2-زمانی حریف موفق شده در زمین خود چند خانه بگیرد .

 

پدرام فیاضی - مجله تخته نرد شش و بش

کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع است

صفحات سایت

تعداد صفحات : 182