+ آرشیو ::: مقالات گشایش ها در تخته نرد

جدیدترین آدرس سایت : www.skyskin.ir
آدرس بعدی سایت : www.skyskin.ir
به مجله تخته نرد شش و بش خوش امدید

Takwarez News

darkhasti

بــه نــام خــــدا : رسانه اخلاقی و فرهنگی تک وارز در زمينه های موسيقي فیلم های اخلاقی و سریال فعاليت مي کند و هدف، توسعه فضای اینترنت در راستاء سالم و پاک بودن است و هیچ ارتباطی با سایتهای غیراخلاقی و مغایر با نظام جمهوری اسلامی ندارد و امیـــد است که به کمک شمــا کاربران عزیز این راه را ادامه دهیم ...

* بــرای مشـاهـده ی تعرفه هــای جدید تبلیغـات اینجــــا کلیک کنیـد
* تبليغـات و پخــش موزيک ( رایگـان ) : takwarez.design@gmail.com
* با دانلود آدرس یاب سایت همیشه ادرس جدید سایت را داشته باشید
* آدرس جدید و بدون محدودیت سایت تک وارز : www.takwarez.in

Sections Requests

darkhasti

با توجـه به درخواست های مکرر شما راجع به گذاشتن فیلم ها و موزیک های درخواستـــی کاربــران ، تصمیم گرفته شد که از این به بعد بخش کاملـی را به درخواست های شما اختصاص دهیم . حالا شما می توانید درخواست هـــای موزیک و فیلم خود را با ذکر نام به ما بسپاریـــد تا در کوتاه ترین زمــان ممکن در سایت قرار گیرند و تمام کاربران دانلود و از دیدن و شنیدنشان لذت ببرند ...
* لازم به ذکر است که وبسایت تک وارز اولین و بهترین ارائه دهنده این خدمت جدید به شما کــاربران عزیز می باشد که با گروه حرفه ای شروع به کار کــرده است و با این کار سعی دارد، از جستجــو بیهوده شما در سایت های گوناگون بکاهد .

 • 1 . شما می توانید حداکثر دو درخواست داشته باشید .
 • 2 . فیلم های درخواستی ، اخلاقی و خانوادگی باشند .
 • 3 . درخواست های سریال در صورت امکان گذاشته خواهند شد .
 • * در این بخش می توانید در مورد گذاشتن تبلیغات و همچنین مشکلات و پیشنهادات خود را در مورد سایت مطرح کنید .
 • * در ضمن تمام درخواست های شما هر هفته ، پنچ شنبه ها در سایت قرار خواهند گرفت .

قــوانیـــن این بخـــش

ایجـــــاد در خواست فیلــــم و مــوزیک
 • دانلود فیلم دزدان خیابان جردن

  تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۲

 • دانلود فیلم بغض

  تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۲

 • دانلود فیلم من و زیبا

  تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۲آنالیز پوزیشن ها ( گشایش دوم با تاس 1 و 4 )

https://rozup.ir/view/1331014/bbb1.png

 

 

این پوزیشن مربوط به یک گشایش دوم است . در تاس اول سفید 5 و 2 آورده و حرکتی که مشاهده میکنید را انجام داده . حال سیاه 4 و 1 آورده است . بنظر شما چه حرکتی صحیح است  ؟

 

 

سفید تاس اول را ریخته   52 آورده و بازی   11/13  و  8/13 را انجام داده . حالا نوبت بازی با سیاه است و 41  دارد . سوال این است که انجام دادن چه بازی ای صحیح است . برای پاسخ به موقعیت های مختلف باید همیشه به سه نکته توجه کرد :

اولین نکته ای که در چنین موقعیتی باید به آن توجه کنیم  نتیجه بازی است ! و نکته دوم وضعیت دوبل ؟ آیا داو ( دوبل ) در اختیار بازی کنی است؟

سومین نکته  تاس های احتمالی حریف در نوبت بعدی ,  به عنوان مثال انجام  حرکت دادن مهره خانه 24 با تاس 2 و بازی کردن تاس 5 از خانه 13 در گشایش اول هیچ وقت پیشنهاد نمیشود  , چون با تاس جفت 5 حریف هر  دو مهره شما را زده و دو خانه هم میگیرد و در ادامه احتمال مارس شدن شما به شدت افزایش میابد . که در اینجا بازی کن سفید این اصل را رعایت کرده و بازی   11/13 و  8/13 را انجام داده . حالا نوبت بازی با سیاه است و 41  دارد . بازی کنان مبتدی اکثرا حرکت 13/8 را انجام میدهند .

عده ای بازی بازی   9/13   , 5/6   معروف به  اسلت (slot   (

و دسته یه دیگر  بازی 9/13  و  23/24  معروف به اسپلیت ( (spilt

حال پله پله مراحلی که میبایست به آنها توجه کنیم را بررسی میکنیم .

نکته اول امتیاز بازی : فرض میکنیم بازی 5 امتیازی و 00 مساویست .

نکته دوم وضعیت داو :  فرض میکنیم دوبلی رد و بدل نشده

نکته سوم : تاس های احتمالی حریف .  برای  این مورد بایستی  به چینش مهره های حریف توجه کنیم . نیمه تخته در طرف حریف منطقه حمله حریف هستش  یعنی از خانه شماره 14 الی 1 که حریف در اون میتونه دست به حمله بزنه . حریف در این منطقه 8 مهره دارد . یکی در خانه 14  و  4 تا در خانه 17 و 3 تا در خانه 19  . ( 3 تا چون اصولا کسی خانه 6 خود را باز نمیکند ) .

سفید موفق شده بازی رو شروع کنه و 52 آورده و بازی   11/13    و   8/13 را انجام داده .  ما ابتدا باید ببینیم با تاس 41 چه بازی های رو میتونیم انجام بدیم و  در این فکر هم باشیم که حرکتهای خوب و پر انرژی سفید در تاس های بعد چه حرکنهایی هستند . مثلا کجا رو میتونه بگیره وکجاها در تیررس مهره های او هستند

سیاه با 41  میتونه یک بازی   9/13   , 5/6 slot انجام بده   

یا میتونه   بازی    9/13  و  23/24 spilt   رو انجام بده  در  دهه 70 و 80 بازی  اول در بین بازیکنان خوب تخته نرد بسیار رایج بود . یک بازی جسورانه که در آن  برج یا همون سیخ کباب رو خرد که در نوبت بعد بتوانند یک خونه بگیرند

 پس بازی کردن در خانه ی حریف و شکاندن یک مهره باعث میشه حریف طعمه خودش رو پیدا کنه و دست به حمله بزنه با تاس های زیادی مثله 64  -55 و.... یک قانون تجربی  برای گشایش دوم در تخته نرد داریم   که حریف هرطوری که بازی کرد شما مقابله به مثل کنید . اگر مایه رسانی کرد شما هم مایه رسانی کنید . اگر در خانه شما بازی کرد شما هم در خانه او بازی کنید .

نه اینکه همیشه . اگه تونستید بزنید یا خونه بگیرید فبها. در نتیجه 00 یک بازی 5 امتیازی نرم افزار گنو در کلاس آنالیز  4 پلی حرکت  اسلت یعنی 9/13   , 5/6   رو به عنوان بهترین حرکت معرفی میکنه.


https://rozup.ir/view/1331015/bbb2.jpg

 

همچنین در یک بازی مانی گیم هم نرم افزار ایکس جی  همین حرکت اسلت رو به عنوان  بهترین حرکت معرفی میکند.  دلیل این است که وقتی حریف 5 و 2 را اینگونه بازی کرده پس قصد یک بازی هجومی را دارد و در تاس بعدی از هیچ فرصتی برای حمله یا بستن خانه 7 به راحتی گذشت نخواهد کرد . پس بهترین حرکت حرکت اسلت است  . وقتی این حرکت رو انجام می دهدید . حریف برای زدن مهره شما مجبور است مهره های  خود در خانه1 شما را حرکت بدهد و دیگر قادر به بازی هجومی در زمین خودش نخواهد بود . از طرفی اگر نتواند تک شما در خانه افشار را بزند , در تاس بعدی شما  به احتمال بالا (  تاس های 1 , تاس های 3 ,  تاس 44 ,  و 6 و 2 خانه افشار خود را جفت خواهید کرد.

 

تمامی این نتایج بالا در مورد نتیجه 00  و دوبل 2 در دست حریف  و یا دست شما  , هم توسط گنو تایید شد .
نکته جالب این است که این حرکت در تمامی حالت های امتیازی 41 به سوده ما , 4بر 1 به سود حریف  , 3بر 1 به سود حریف و دوبل دست حریف و و و توسط نرم افزار  گنو بهترین حرکت انتخاب شده !

خمون طور که گفتیم چندین عامل در انتخاب بازی اسپلیت یا اسلت تاثیر گذارن که در ادامه  به آنها با ذکر مثال هایی خواهیمپرداخت .

https://rozup.ir/view/1331016/bbb3.png

 

نتیجه 3 بر 1 به نفع سفید . نوبت بازی با سیاه و تاس 4 و 1

 

https://rozup.ir/view/1331017/bbb4.jpg

 

اما در مورد نتیجه 00 وضع فرق داره

 

https://rozup.ir/view/1331018/bbb5.jpg

 

اینجاست که حرکت بهتر با توجه به نتیجه بازی متفاوت خواهد بود .به پوزیشن زیر هم نگاهی بندازید سفید تاس 6 و 5 آورده  و نتیجه 00 نوبت بازی یا سیاه است .


https://rozup.ir/view/1331019/bbb6.png

 

در چنین موقعیتی دیگر در منطقه خطر مهره های زیادی نداره که بخواد برای ما خطر  بیش از حدی ایجاد کنه . در چنین موقعیتی هم در مچ گیم و هم دار مانی گیم حرکت اسپلیت یعنی  9/13  و  23/24    برای تاس 4 و 1  بهتر خواهد بود .


https://rozup.ir/view/1331020/bbb7.jpg

 

بشخصه من خودم در بازی های اخیرم حرکت 4 1 رو  وقتی حریف به صورت تهاجمی بازی کرده به صورت اسلت بازی کردم و نتایجی که گرفتم خیلی بهتر از زمانی بوده که حرکت اسپلیت رو انتخاب میکردم


چون مبحث اسلات مطرح شد خالی از لطف نیست که به قوانین اسلات دیوید راکول در ابتدای بازی  هم اشاره ای بشه :

1- زمانی که شما در مسابقه عقب هستید و با تاس های 21   41   51 یک گشاد در خانه ی افشار قرار میدهید.

2- با تاسهای 41 و 51 و یک حرکت اسلوت در گشایش شما در مسابقه پیش هستید اما با تاس 21  اینگونه نیست .

3-یک قانون بنیادی برای مسابقه وجود دارد  اسلوت برای زمانی که عقب هستید و اسپیلت برای زمانی که جلو هستید اما اسلات نباید آنچنان ریسک زیادی داشته باشد که باعث شود شما در مسابقه عقب بیافتید. برای مثال :

 

1- زمانی که حریف در تاس اول یکی از مهره هایش را به جلو آورده . در اینجا گشاد دادن در خانه ی افشار کار خطرناکی ست و احتمالات زیادی را در اول بازی به حریف میدهید .

2-زمانی حریف موفق شده در زمین خود چند خانه بگیرد .

 

پدرام فیاضی - مجله تخته نرد شش و بش

کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع است

یک گام بلند ( بازی 6/2 , 8/2 )

https://rozup.ir/view/1327425/me1.jpg

 

پیش از ظهور شبکه های عصبی، متخصصین تخته نرد بستن خانه 2 با تاس اغازین 6-4 را گزینه ای کم ارزش تر از دو بازی 24/18، 13/9 یا 24/14 ارزیابی می کردند. رول آتهای مدرن خلاف این را نشان داده اند.

در خیلی از مواقع بازی 8/2، 6/2 بر بازی فرار یا شکاندن برتری دارد. به دلیل تهدید بالقوه بلیتز، این بازی شانس بیشتر برای مارس کردن به دنبال دارد. از ان رو در امتیازاتی مثل 2- مانده 1-مانده (کرافورد) که مارس ها بسیار با ارزش می شوند، این بازی کاملا کارآمد است. با این حال اگر قصد دارید با همه گشایش های موجه آشنا شوید می توانید این بازی را اغلب اوقات انجام دهید و خیلی وقتها هم با آن موفق باشید.

توجه داشته باشید که انتخاب این بازی برای تاس گشایش خالی از جنبه های منفی نیست ,

لازم است که بعد از روی آوردن به این حرکت آن را در ادامه بازی پشتیبانی کنید  و اگر به درستی انجام نشود ممکن است زیانبخش باشد. اما با یک رویکرد درست و یک ذهنیت مناسب بستن خانه دو با یک 6-4 اغازین می تواند بهترین گزینه برای بازی کردن تاس 6-4 در ابتدای یک بازی پولی و بسیاری از امتیازات بازی مسابقه ای باشد.

در نگاه اول ممکن است بستن خانه دو با تاس 6-4 اغاز بازی عجیب باشد: خانه 2 عمقی تر از ان است که بتواند به کار چنددر سازی بیاید. اما دلیل هم ارزی این بازی با دو بازی رقیب آشکار است. خانه 2 در هر حال یک خانه درونی است و بستن هر خانه درونی بر احتمال بیرون ماندن مهره حریف در صورت  خورده شدن می افزاید.

بعد از اینکه به بستن خانه 2 روی می آورید می بایست تلاشتان در جهت دور کردن بازی از یک بازی چنددر و سوق دادن آن به یک بازی بلیتز، کمین یا فرار باشد. از بین همه این نقشه هاف بلیتز بیش از همه از بستن خانه 2 سود می برد چون در یک بلیتز همه خانه های درونی ارزشی تقریبا برابر دارند و به همین خاطر عمقی بودن خانه 2 ضرری نمی رساند. در بین همه برنامه های بازی آنی که از همه بیشتر از بستن خانه 2 ضرر می کند بازی چنددر است. بردن دو مهره تا خانه 2 بازی چنددر را بدقلق و مشکل می کند.

مهم است بفهمیم که بعد از این بازی در دو سوی میدان چه رخ می دهد. اجازه دهید بعضی از توالی های ممکن بعد از این بازی گشایش را بررسی کنیم.

 

بقیه در ادامه مطلب

گشایش دوم با تاس 2 و 2

https://rozup.ir/up/sheshobesh/maghalat/otrish.jpg

 

نویسنده : بیل رابرتی

مترجم : خسرو آقایی از تیم ترجمه مجله شش و بش

 

 

در مقاله قبل به نحوه بازی 2-1 در تاس دوم پرداختیم. در اینجا به 2-2 در تاس دوم می پردازیم. یک بار دیگر جدولی از بهترین بازیها ارائه کرده و سپس تلاش می کنم چند استنتاج کلی انجام دهم.

 

 

ادامه این مقاله را میتوانید در شماره پنجم مجله شش و بش صفحات 85الی 86بخوانید

 

برای دانلود شماره پنج مجله شش و بش اینجا کلیک کنید

 

برچسب ها : گشایشها, آموزش,

گشایش دوم با تاس 1 و 2

 

https://rozup.ir/up/sheshobesh/maghalat/297076_257015217656550_1717750_n.jpg

 

نویسنده : بیل رابرتی

مترجم : خسرو آقایی از تیم ترجمه مجله شش و بش

 

 

کسب مهارت در بازی با تاسهای اول کمی وقت می گیرد اما واقعا روند شاقی نیست. اما تاس دوم داستان دیگری است. با تاس دوم تخته نرد عملا آغاز می شود و انتخاب ها متعددتر و پیچیده تر می شود. در این مقاله به این موضوع می پردازیم که اگر تاس اول بازی با سفید باشد ، سیاه در تاس دوم 2-1 را چگونه می بایست بازی کند. سفید شیوه های متعددی برای بازی کردن 15 تاس ممکن اول دارد (برای تاسهایی مثل 4-1 و 4-3 چهار راه معقول بازی وجود دارد)، به همین خاطر من در ابتدا اطلاعات را به شکلی جدولی ارائه می دهم و سپس درباره آنها به بحث پرداخته و برای سادگی کار موضوعات مشترک را در یک دسته جای می دهم.

 

 

ادامه این مقاله را میتوانید در شماره پنجم مجله شش و بش صفحات 83الی 85بخوانید

 

برای دانلود شماره پنج مجله شش و بش اینجا کلیک کنید

اصول کلی در گشایش ها

 

https://rozup.ir/up/sheshobesh/maghalat/19270_338954085539_5363871_n.jpg

 

نویسنده : تام کیت

مترجم : فرهاد از تیم ترجمه مجله شش و بش

 

وقتی حریف شما اولین تاس بازی  را می ریزد پانزده حالت ممکن از تاس برای وجود دارد که عبارتند از :

12-13-14-15- 16-23-24-25-26 -34-35-36-45-46-56( در نرد مدرن بر خلاف نرد سنتی بازی هیچ وقت با جفت آغاز نمیشود )

هریک از این  پانزده حالت شاید در کل به 33 راه  قابل قبول  میتوانند بازی بشوند.

و شما در مواجه به حرکت حریفتان  21 حالت تاس  ( حالت های جفت بعلاوه حالات فوق ) دارید . بطور کلی میتوان گفت  که در گشایش دوم به تعداد  21 ضرب در33 = 693 پوزیشن برای حرکت کردن وجود دارد.

خیلی زیاد به نظر میرسد نه ؟  این نکته را در باید در نظر بگیرید از بین این همه پوزیشن ممکن ، میباست یکی از پوزیشن ها را برای هر بار بازی  باید انتخاب کنید پس خیلی ارزش مند هست که یاد بگیریم آنها را در هر یک از پرتاب هایی که پیش می آید ، چطور بازی کنیم .

این مقاله از سه بخش تشکیل شده :

1- اصول کلی

2- ملاحظات روش مچ پلی

3- رل اوت و پاسخ ها

 

ادامه این مقاله را میتوانید در شماره پنجم مجله شش و بش صفحات 69 الی 75 بخوانید

 

برای دانلود شماره پنج مجله شش و بش اینجا کلیک کنید

اهداف گشایش و بازی با تاس اول ( قسمت دوم )

 

https://rozup.ir/up/sheshobesh/maghalat/Picture9.jpg

 

مقاله ای که همکنون مشاهده می کنید قسمت دوم مقاله اداف گشایش ها و بازی با تاس اول می باشد .

 

برای خواندم قسمت اول اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله فعلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید

اهداف گشایش و بازی با تاس اول ( قسمت اول )

https://rozup.ir/up/sheshobesh/maghalat/111.jpg

این مقاله در شماره پنجم مجله تخته نرد شش و بش منتشر شده بود . و مقاله بسیار خوبی برای کسانیست که تخته نرد را به تازگی آموخته اند و یا تا کنون تخته را به صورت حرفه ای دنبال نمی کرده اند . خواندن حداقل یک بار این مقاله به همه بازی کنان متوسط نیز توصیه می شود

 برای خواندن مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنید